Ivan Klánský & synové. Jubilejní koncert v Rudolfinu

live city logo

Ivan Klánský & synové. Jubilejní koncert v Rudolfinu.

23. listopadu 2018 od 20 hod.
Rudolfinum, Dvořákova síň

Podobnou událost česká hudební scéna ještě nezažila. V pražském Rudolfinu vystoupí otec a čtyři synové. Světově proslulý klavírní virtuos Ivan Klánský tam oslaví své sedmdesátiny výjimečným koncertem za doprovodu svých talentovaných potomků. Koncert s názvem Ivan Klánský & synové bude zcela výjimečný hudební počin se zcela výjimečnými interprety.

Ivan Klánský je jedním z nejvýznamnějších českých klavíristů. Stal se prvním Čechem, který se probojoval do nejužšího finále prestižní Chopinovy mezinárodní klavírní soutěže ve Varšavě a získal řadu mimořádných ocenění. Z těch posledních například loni Cenu Antonína Dvořáka za celoživotní dílo, letos v květnu pak Granátovou hvězdu za celoživotní přínos českému kulturnímu dědictví.

V otcových stopách kráčejí také nadaní a úspěšní potomci Ivana Klánského, kteří stejně jako otec vyprodávají sály u nás i v zahraničí. Syn Lukáš hraje na klavír, syn Vladimír na housle, Adam na violoncello a Daniel je špičkový basbarytonista. Na koncertu vystoupí také známý Epoque Quartet, jehož členem je právě syn Vladimír.

Mimořádně úspěšná hudební rodina, která má talentu na rozdávání, se na jediném pódiu sejde společně vůbec poprvé. Jubilejní koncert s názvem Ivan Klánský & synové se uskuteční 23. listopadu ve Dvořákově síni pražského Rudolfina, kterou příznačně rozezní díla Antonína Dvořáka.

Vstupenky od 100 Kč můžete již nyní zakoupit online u partnerské společnosti GoOut.

Program

Antonín Dvořák:

  • Rondo, op. 94 – Adam a Ivan Klánští
  • Slovanské tance – výběr (č. 1, 10, 4, 8) – Lukáš a Ivan Klánští
  • Cigánské melodie, op. 55 (Má píseň zas mi láskou zní, Kterak trojhranec můj, A les je tichý, Když mě stará matka, Struna naladěná, Široké rukávy, Dejte klec jestřábu)  – Daniel a Ivan Klánští
  • Přestávka
  • Klavírní kvintet č. 2 A dur, op. 81 ( I. Allegro: Ma non tanto, II. Dumka: Andante con moto, III. Scherzo: Molto vivace, IV. Finale: Allegro) – Epoque Quartet a Ivan Klánský

Změna programu a účinkujících vyhrazena.

Fotogalerie

Partneři